Elektryczne BMW i3 – zasięg zwiększony do 300 km

Elektryczne bmw i3 o zasięgu 300 kmPrawdopodobnie w wakacje będzie dostępne elektryczne BMW i3 z nowym akumulatorem opartym na ogniwach litowo-jonowych o mocy 94 Ah. Dzięki temu BMW i3 zyska aż 33 kWh przy niezmienionej wielkości samego akumulatora, co znacznie zwiększy zasięg na jednym cyklu NEDC: teraz kierowca będzie mógł przejechać do 300 km zamiast dotychczasowych 190 km. (więcej…)

Interaktywna kampania BMW 2 Coupe – „Eyes on Gigi”

Gigi Hadid BMW

16 kwietnia 2016 roku to kolejna historyczna data dla BMW – to właśnie wtedy zaprezentowano interaktywną kampanię typu „Digitial First” dla BMW M2 Coupe, której twarzą jest Gigi Hadid, amerykańska supermodelka. Za całokształt odpowiada Marc Forester, który znany jest między innymi z reżyserii Jamesa Bonda „Quantum of Solace” czy chociażby „World War Z” we współpracy z operatorem Mauro Fiore znanym między innymi ze zdjęć do „Avatar”. (więcej…)

BMW Festival na stulecie marki

bmw night festivalW marcu tego roku upłynęło 100 lat od kiedy BMW zostało wpisane do rejestru handlowego. W związku z tym jubileuszem firma planuje organizację licznych imprez w różnych miejscach na świecie, wśród których główną rolę będą odgrywać obchody w Monachium we wrześniu (9-11 IX 2016 r.). Organizatorzy spodziewają się dużego zainteresowania wydarzeniami BMW Festival i BMW Festival Night oraz przybycia dużej ilości gości z różnych krajów. (więcej…)

Raport Zrównoważonego Rozwoju 2015 – BMW

Raport zrównoważonego rozwoju BMW Group 2016W połowie marca 2016 roku BMW Group opublikowała raport, w którym podkreślone zostały punkty realizacji strategii zrównoważonego rozwoju. BMW przestrzega przyjętej w 2001 roku formuły Global Compact ONZ i stara się wypełniać przyświecające jej 10 głównych zasada. (więcej…)

Indywidualna koncepcja klienta czyli Manufaktura BMW Individual

bmw individual kokpitProdukcja najlepszych samochodów była i jest dla BMW główną motywacją działania. Ale nawet najwspanialszy samochód może być zawsze jeszcze bardziej zindywidualizowany i lepiej dostosowany do osobistych preferencji klienta. Dlatego właśnie istnieje manufaktura BMW Individual, która od ponad 20 lat jest synonimem indywidualizacji na najwyższym poziomie. „Manufaktura BMW Individual to nie tylko miejsce, w którym mistrzowie kunsztu rzemieślniczego wyposażają samochody zgodnie z unikalnymi koncepcjami naszych klientów. To przede wszystkim filozofia, której celem jest maksymalna orientacja na klienta i spełnianie jego oczekiwań”, mówi Frank van Meel, Prezes Zarządu BMW M GmbH odpowiedzialnego nie tylko za sportowe samochody marki BMW, ale i za dział BMW Individual i najbardziej ekskluzywne samochody tej marki. (więcej…)