Indywidualna koncepcja klienta czyli Manufaktura BMW Individual

Posted on: 18 marca, 2016, by :
bmw individual kokpit

bmw individual kokpitProdukcja najlepszych samochodów była i jest dla BMW główną motywacją działania. Ale nawet najwspanialszy samochód może być zawsze jeszcze bardziej zindywidualizowany i lepiej dostosowany do osobistych preferencji klienta. Dlatego właśnie istnieje manufaktura BMW Individual, która od ponad 20 lat jest synonimem indywidualizacji na najwyższym poziomie. „Manufaktura BMW Individual to nie tylko miejsce, w którym mistrzowie kunsztu rzemieślniczego wyposażają samochody zgodnie z unikalnymi koncepcjami naszych klientów. To przede wszystkim filozofia, której celem jest maksymalna orientacja na klienta i spełnianie jego oczekiwań”, mówi Frank van Meel, Prezes Zarządu BMW M GmbH odpowiedzialnego nie tylko za sportowe samochody marki BMW, ale i za dział BMW Individual i najbardziej ekskluzywne samochody tej marki.

Manufaktura BMW Individual realizuje ekskluzywne unikatowe egzemplarze, ale projektuje i produkuje też edycje i modele specjalne na poszczególne rynki – najbardziej znamienite przykłady to kooperacja ze słynną manufakturą zegarmistrzowską Girard Perregaux, znanym na całym świecie producentem fortepianów Steinway & Sons czy renomowaną manufakturą srebra ROBBE & BERKING. Oprócz manufaktury BMW Individual ofertę produktów uzupełnia kolekcja BMW Individual. Obejmuje ona elementy wyposażenia idealnie dobrane do danej serii samochodów BMW, m.in. ekskluzywne lakiery, wysokiej jakości tapicerkę skórzaną, wyjątkowe listwy wewnętrzne oraz inne elementy wyposażenia.

Dwie niezwykle ekskluzywne edycje nowego BMW serii 7

Wraz z nowym BMW serii 7 firma BMW po raz kolejny wyznacza standard w zakresie nowoczesnego luksusu, komfortu i innowacyjności. Manufaktura BMW Individual podnosi tę poprzeczkę jeszcze o stopień wyżej i jeszcze bardziej przesuwa granice tego, co możliwe. Wyjątkowo ekskluzywne elementy wyposażenia wykonane z najwyższym kunsztem rzemieślniczym demonstrują niezwykłe możliwości manufaktury BMW Individual, która na bazie nowego BMW 750Li xDrive stworzyła dwie wysoce ekskluzywne edycje specjalne: limitowaną do sześciu egzemplarzy edycję „Solitaire” oraz edycję „Master Class”, której powstanie tylko jeden unikatowy egzemplarz.

Na zewnątrz dwa ekskluzywne lakiery specjalne – BMW Individual Metallic Black Gold i BMW Individual Metallic Solitaire White – podkreślają wyraziste kształty nowego BMW serii 7. Nakładanie tych lakierów możliwe jest tylko przy użyciu niezwykle skomplikowanej technologii, w której do ostatnich warstw lakieru dodawane są drobinki szkła, co daje efekt połysku o wyjątkowej głębi. Chromowany znaczek z napisem „Solitaire” na słupku C wszystkich siedmiu egzemplarzy oraz listwa na klapie bagażnika z nazwą edycji dyskretnie wskazują na wyjątkowość tego auta.

Wnętrze jako nowy wymiar estetyki, luksusu i elegancji.

Wewnątrz, a więc tam, gdzie pasażerowie doświadczają komfortu w najbardziej bezpośredni sposób, liczne ekskluzywne detale podkreślają estetykę, luksus i elegancję tych edycji specjalnych. Jest to w znacznej mierze zasługa ekskluzywnej pełnej tapicerki BMW Individual ze skóry Merino o delikatnej fakturze w kolorze truflowym oraz utrzymanej w tej samej barwie podsufitki z alcantary. Luksusowy charakter BMW 750Li xDrive uzupełniają wyjątkowo miękkie dywaniki ze strzyżonej skóry jagnięcej w kolorze truflowym, obite skórą w pasującym kolorze pojemniki na chusteczki higieniczne w obu drzwiach tylnych oraz miękkie, obite alcantarą, również w kolorze truflowym, poduszki z wyszytym napisem „Solitaire” lub „Master Class”. Barek ze szklanymi kieliszkami do szampana i lodówką w tylnej konsoli środkowej oferuje orzeźwiające napoje, a posrebrzana plakietka w konsoli środkowej dyskretnie informuje pasażerów o tym, że podróżują właśnie jednym z siedmiu wysoce ekskluzywnych samochodów edycji specjalnej limitowanej do siedmiu egzemplarzy. Koronacją tych edycji specjalnych jest jednak bez wątpienia pięć diamentów osadzanych na życzenie w listwach wewnętrznych deski rozdzielczej i drzwiach.

kluczyki bmw w kufrze

Również bagażnik oferuje wyśmienite wyposażenie. Tapicerka z alcantary w kolorze truflowym nie tylko chroni ekskluzywny bagaż, ale też podkreśla stylowy i luksusowy charakter auta widoczny w jego każdym aspekcie. Ten szlachetny charakter demonstruje także przynależna do tych edycji ekskluzywna skrzynka do przechowywania kluczyków, na przykład w domu. Wykonana jest w czarnym lakierze fortepianowym BMW Individual, na pokrywce ma inkrustację z masy perłowej, na życzenie może być, podobnie jak listwy wewnętrzne, wysadzana diamentami i ma pasującą wyściełanie z alcantary.

Skóra Merino BMW Individual o delikatnej fakturze – tapicerka skórzana najwyższego gatunku.

Fotele to jedne z tych niewielu elementów samochodu, z którymi pasażerowie mają stały kontakt podczas jazdy. To od nich więc zależy w znacznej mierze subiektywne poczucie komfortu jazdy. Skóra Merino BMW Individual o delikatnej fakturze to najwyższej jakości tapicerka skórzana oferowana w BMW. Jej naturalna miękkość i delikatna struktura zachwyca w dotyku i wyglądzie. Ta wyjątkowa tapicerka odzwierciedla istotę BMW Individual: dobór tylko najlepszych materiałów i wykonanie na najwyższym poziomie. Stosowane są wyłącznie skóry bez wad i skaz. Specjalna technologia garbowania i suszenie próżniowe to dwie metody obróbki używane tylko w produkcji najwyższej jakości galanterii skórzanej. Dzięki nim skóra Merino BMW Individual o delikatnej fakturze zyskuje wyjątkową elegancję i niezwykły połysk. Taka łagodna obróbka pozwala zachować naturalne właściwości surowca; pozostaje on niezwykle wytrzymały, przepuszcza powietrze, jest przy tym bardzo miły w dotyku i miękki i zapewnia najwyższy komfort siedzenia. Ale nieprzeciętnie wysoki standard BMW Individual w nowym BMW serii 7 widać nie tylko w wysokiej jakości skóry, lecz również w opcjonalnym rozszerzonym zakresie obić. Oprócz tyłów foteli skórą Merino BMW Individual o delikatnej fakturze obite są również górna i dolna część deski rozdzielczej, boczki drzwi oraz słupki B.

bmw 1

Spokojny komfort i niezawodna solidność również w kwestii napędu.
Modele edycji specjalnej napędza silnik benzynowy V8 BMW TwinPower Turbo. W BMW 750Li xDrive oferuje on moc 330 kW (450 KM) i maksymalny moment obrotowy wynoszący imponujące 650 Nm (średnie zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 8,0 l/100 km; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 187 g/km)*. Limuzyna przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4,7 s i osiąga ograniczoną elektronicznie prędkość maksymalną 250 km/h. Inteligentny napęd na cztery koła BMW xDrive rozpoznaje i stale analizuje aktualną sytuację podczas jazdy, inicjuje odpowiednie korekty i błyskawicznie reaguje na zmieniające się właściwości nawierzchni. Rozdział napędu zmienia się szybko i precyzyjnie, zapewniając nie tylko bezpieczne i skuteczne przeniesienie mocy silnika na jezdnię, ale też typowe dla BMW właściwości jezdne. Silnik i układ napędowy gwarantują komfortową i bezpieczną jazdę, która w każdej sytuacji dostarcza autentycznej radości z jazdy.

Manufaktura BMW Individual – szczyt indywidualizacji.

W manufakturze BMW Individual z najwyższą pieczołowitością, precyzją i mistrzowskim kunsztem rzemieślniczym realizowane są nawet najbardziej wymyślne życzenia klientów, o ile nie są sprzeczne z wymogami bezpieczeństwa, charakterem marki czy obwiązującymi przepisami. Manufaktura BMW Individual daje klientom możliwość wejścia w rolę projektanta. Bo przy konfiguracji indywidualnego BMW klient może korzystać z zespołu specjalistów, którzy służą mu radą i pomocą. W rezultacie powstają prawdziwe unikaty w wyjątkowy sposób oddające indywidualny charakter właściciela auta.

Manufaktura BMW Individual oferuje wiele możliwości indywidualizacji. Już sama konfiguracja wyglądu zewnętrznego oferuje do wyboru ponad 100 kolorów lakieru. Klient może też skomponować swój własny kolor albo wybrać malowaną ręcznie linię boczną. Lakiery niemetalizowane, metalizowane czy perłowe, błyszczące czy matowe, jedno- czy dwukolorowe – tu decyduje wyłącznie życzenie klienta.

komputer w bmw

Wnętrze auta jest głównym elementem indywidualizacji, gdyż to właśnie z nim kierowca i pasażerowie mają najintensywniejszy kontakt. Manufaktura BMW Individual umożliwia klientom jeszcze bardziej precyzyjne dostosowanie niemal każdej opcji wyposażenia BMW Individual do własnych oczekiwań. Oprócz indywidualizacji klienci często oczekują też personalizacji auta, na przykład poprzez inicjały czy logo na listwach wewnętrznych i progowych, na zagłówkach czy roletach przeciwsłonecznych. Możliwe jest również użycie materiałów dostarczonych przez klienta. Na przykład listwy wewnętrzne mogą być wykonane z drewna z własnego drzewa lub nawet ze skóry łososia. Eksperci manufaktury BMW Individual dysponują odpowiednim doświadczeniem i wiedzą, aby zrealizować niemal każde życzenie w zakresie wyposażenia. Powstające w ten sposób samochody są nie tylko wizytówką, ale też imponującym dowodem niezwykłych możliwości manufaktury BMW Individual.

Manufaktura BMW Individual pomaga klientom w kreatywnej atmosferze wyznaczać własne ramy ekskluzywności i definiować nowe granice tego, co możliwe. Rezultat jest zawsze wzorcem i inspiracją zarówno dla klientów, jak i dla projektantów. Powstałe w ten sposób modele specjalne i unikaty oddają istotę BMW Individual: absolutnie konsekwentną orientację na oczekiwania klienta.