Raport Zrównoważonego Rozwoju 2015 – BMW

Posted on: 5 kwietnia, 2016, by :
raport zrownowazonego rozwoju bmw

Raport zrównoważonego rozwoju BMW Group 2016W połowie marca 2016 roku BMW Group opublikowała raport, w którym podkreślone zostały punkty realizacji strategii zrównoważonego rozwoju. BMW przestrzega przyjętej w 2001 roku formuły Global Compact ONZ i stara się wypełniać przyświecające jej 10 głównych zasada.

Rok 2020 jest punktem końcowym realizacji przyjętych reguł i zarząd BMW dąży do tego, by jak najściślej wypełnić przyjęte zobowiązania.
W raporcie zrównoważonego rozwoju 2015 zarząd BMW informuje o kilku istotnych kwestiach i projektach, które udało się zrealizować w firmie:

1. W nawiązaniu do strategii Efficient Dynamics BMW Group znacznie obniżyła emisję dwutlenku węgla w samochodach całej floty. Spadek emisji wynosi 39,5% i stan ten dotyczy porównania do modeli produkowanych w 1995 roku.
2. Zastosowanie idei Clean Production BMW Group szczyci się zmniejszeniem zużycia zasobów we własnych zakładach. Te, w stosunku do roku 2006 miały zmniejszyć się średnio o 48,1 %. Formuła ta przyniosła BMW oszczędności rzędu 158 milionów euro.
3. Inwestycje w odnawialne źródła energii przyniosły BMW Group duże oszczędności w tym zakresie. Udział energii pozyskiwanej ekologicznie osiągnął pułap w 2015 roku 58 %.
4. Sukcesywne podnoszenie kwalifikacji zawodowych pracowników to kolejna ważna inwestycja przeprowadzona w BMM. Wydatki wzrosły o około 5 % w porównaniu do roku poprzedniego, a cała inwestycja wyniosła 352 miliony euro.

Raport Zrównoważonego Rozwoju BMW Group opracowany został na podstawie światowych wytycznych Global Reporting Initiative (G4). Niezależność zapisków w raporcie potwierdzili eksperci z PriceWaterhouseCoopers.

Podkreślić należy, że BMW Group jako producent takich marek jak BMW, MINI i Rolls-Royce, współtworzy segment premium. Jest właścicielem 30 zakładów produkcyjnych i montażowych w 14 krajach, a swoje przedstawicielstwa posiada w co najmniej 140 krajach świata.
Sprzedaż w 2015 roku BMW Group szacuje na ponad 2,2 mln samochodów oraz ponad 137 tysięcy motocykli.
Przedsiębiorstwo od początku praktykuje zasadę zrównoważonego rozwoju w swojej działalności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *